Про вакцинацію від коронавирусної інфекції COVID-19 в сфері освіти. Заява МОЗ

31 августа 2021
22706 просмотров Голосов: 0 Автор:Orest Novak
article20154.jpg

Необхідність і порядок проведення вакцинації викликають запеклі дебати в усьому світі. Вакцинацію розглядають як один з видів медичної допомоги, а самі профілактичні щеплення — різновидом медичного втручання, яке за загальним правилом вимагає згоди пацієнта.

В Україні не буде обов'язковою вакцинація від коронавирусной інфекції COVID-19  для працівників сфери освіти. 
"Вакцинація проти COVID-19 в Україні добровільна і безкоштовна. Зараз не передбачена ніяка примусова вакцинація. У нас є постанова Кабміну, яка чітко регламентує, в яких випадках установи можуть або не можуть працювати. Також, щоб навчання проходило безпечно, 26 серпня з'явилася постанова головного санлікаря з рекомендаціями для всіх установ освіти, яким чином організувати навчальний процес — починаючи розміщенням учнів, підготовка приміщення, підвезення учнів до закладів освіти ", заявив 30 серпняв ефірі каналу "Україна 24"  спікер МОЗ Роман Борщ.
За словами Борща, станом на 29 серпня працівникам сфери освіти зробили майже 890 тис. щеплень.
В Україні зареєстровані вакцини від коронавируса Oxford / AstraZeneca (Covishield, AstraZeneca-SKBio і AstraZeneca), Pfizer / BioNTech (Comirnaty), Sinovac Biotech (CoronaVac) і Johnson & Johnson (Janssen). Також щеплення роблять вакциною Moderna (Spikevax).
Вакцинація в країні почалася 24 лютого. З 21 липня в країні стартував п'ятий етап вакцинації: зробити щеплення можуть всі бажаючі у віці від 18 років.
Станом на 31 серпня в Україні від коронавируса вакциновані 5,4 млн осіб, з яких 3,7 млн ​​отримали дві дози і завершили імунізацію.
Начальник Головного управління загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Юрій Кононенко повідомляв 30 серпня, що в дошкільних установах, за словами Кононенко, щеплені від коронавируса лише 23% працівників, в школах 29% співробітників пройшли повний курс вакцинації (отримали два щеплення), ще 23% отримали одну дозу вакцини.
Кононенко повідомляв, що обмеження будуть залежати від рівня епіднебезпеки в окремому регіоні. За словами Кононенка, навчальні установи будуть функціонувати так: в "зеленій" зоні епідемічної небезпеки школи і дитсадки працюють в очному режимі з дотриманням дистанції і носінням масок; в "жовтій" і "помаранчевої" — продовжують працювати за умови, якщо вакциновано 80% колективу; в "червоній" — переходять на онлайн-навчання, але це правило не стосується дитсадків і початкової школи.   Нагадаємо, наприкінці грудня 2020 року оперативний штаб Міністерства охорони здоров’я України з вакцинокерованих інфекцій затвердив план імунізації населення від COVID-19. У розробленій дорожній карті з масового вакцинування зазначено, що щеплення буде виключно добровільним.Як свідчать дані опитування соціологічної групи «Рейтинг», проведеного наприкінці листопада 2020 року, 40 відсотків українців не хочуть робити щеплення від COVID-19, навіть якщо вакцина буде безкоштовною. Підстави — перестороги щодо безпеки  вакцини від COVID-19, вік та власний стан здоровя людей з хронічними показаннями, недовіра до державних інститутів та законодавча відсутність страхування риску.

 

 

Похожие статьи:

НовостиВ Україні відновлюються темпи вакцинації

Новости УкраиныЕстонія відправила Україні понад 50 тисяч доз COVID-вакцини AstraZeneca

Новости о ЗдоровьеУ вільний доступ викладено довідник по лікуванню COVID-19 від китайських лікарів

Новости о ЗдоровьеСтало відомо, які чинники впливають на смертність від COVID-19

Новости ПолитикиСША ввели санкції до інститутів РФ, розробників російської вакцини від COVID-19

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk