Коли можна сідати за кермо після вживання алкоголю

2 января 2021
27680 просмотров Голосов: 0 Автор:Orest Novak
article19776.jpg

В Україні протягом першого дня нового року співробітники патрульної поліції склали 267 адмінматеріалів за водіння в нетверезому вигляді. Про це повідомляє прес-служба патрульної поліції в Facebook.

На жаль, величезна кількість водіїв, сідаючи з ранку за кермо, серйозно недооцінюють кількість залишкового алкоголю в організмі. Тим більше що співробітники ДПС перевіряють на дорозі рівень вмісту алкоголю в повітрі, що видихається. У цьому випадку багато хто вважає, що, сідаючи за кермо з похмілля, головне — прибрати запах алкоголю з рота, і тоді алкотестери співробітників ДАІ не визначать, що ви сіли за кермо з похмілля. Але це не так.

Якщо з ранку в вашому організмі є залишковий алкоголь, то вам не допоможуть ніякі хімічні засоби, орбіти, дірол і льодяники від кашлю. Як правило, алкотестер легко визначить кількість алкоголю в повітрі, що видихається. Звідси висновок: ніколи не сідати за кермо з похмілля. І навіть якщо ви випили з вечора трохи міцного, все одно краще не сідати з ранку за кермо, так як існує ризик втратити прав за залишковий алкоголь в організмі. Адже погодьтеся, неважливо, коли ви вжили алкоголь. Згідно із законодавством важливо інше — вміст алкоголю у видихуваному повітрі, заміряли алкотестером.

Пам'ятайте, що, незважаючи на кількість спожитого ввечері алкоголю, в ранкові години його рівень в крові і в повітрі, що видихається буде занадто високим. Особливо якщо ви прийняли на груди ближче до 00:00 години, а за кермо сідайте в 8:00 ранку. Ви повинні знати, що за короткий час алкоголь ще не був виведений з організму.

Ось середньостатистичний приклад за змістом в крові алкоголю.

Так, якщо ви випили вночі в 00:00, в результаті чого у вашій крові міститься 1,5 ‰ проміле (не плутайте знак ‰ зі знаком відсотків%), то в цьому випадку вам не варто сідати за кермо навіть о 9:00 ранку, оскільки у вашій крові буде міститися ще в середньому 0,6 ‰ проміле. Це, звичайно, усереднене значення для середньостатистичного водія. Дослідження проводилися виходячи з розрахунку, що в середньому алкоголь виводиться з крові за 0,1 проміле в годину.

Правда, не забувайте, що все-таки це усереднені цифри. Як буде виводитися алкоголь з вашого організму, залежить від вашої індивідуальної конституції. Тобто у кого-то алкоголь може виводитися трохи швидше, у кого-то, навпаки, трохи повільніше.

Природно, ви повинні розуміти, що, випивши о 12 годині ночі і сівши за кермо в 9 ранку, ви реально ризикуєте залишитися без прав за керування автомобілем в стані сп'яніння. І це з урахуванням того, що ви останній раз вживали тільки напередодні.

На жаль, дуже велика кількість водіїв забувають про це і щоранку вирушають в дорогу, не замислюючись про те, що можуть не тільки позбутися прав, але і спровокувати ДТП. Адже згідно з численними дослідженнями, керування автомобілем з похмілля так само небезпечно, як і знаходження за кермом в нетверезому стані. Навіть з похмілля ваша реакція істотно знижена і в разі небезпеки ви можете не впоратися з керуванням або просто не помітите якусь небезпеку. Так що візьміть собі за правило не сідати за кермо з ранку після вживання алкоголю напередодні.

Похожие статьи:

Новости о ЗдоровьеТепер можна припинити самоізоляцію на восьмий день.МОЗ змінив вимоги

Новости ПолитикиЮрій Бойко виступав у сесійній залі у стані алкогольного сп’яніння

Здоровье и медицинаПолезно ли красное вино

Новости в миреУ західній півкулі від алкоголю щороку помирають близько 80 тис. жителів - дослідження

Здоровье и медицинаМужчины в России умирают не от воды

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk