Що робити, якщо на вас склали протокол за порушення карантину: поради юристів

11 апреля 2020
31378 просмотров Голосов: 0 Автор:Victor Barkаs
article19363.jpg

У перший же день посилення карантину в Україні поліція склала 192 адміністративних протоколи за недотримання обмежень.

Правозахисники пояснили Радіо Свобода, що робити, якщо на вас склали адмінпротокол.

На вулиці підійшли поліцейські і вимагають показати посвідчення особи. Що робити?

Поліцейські мають право попросити документи для встановлення особи. Однак за те, що у людини немає свідоцтва, не можна складати протокол, ніякого правопорушення він не зробив, пояснив голова Харківської правозахисної групи Євген Захаров.

За його словами, поліція має право затримувати людину до трьох годин, щоб з'ясувати його особистість. Для цього вона може його доставити до райвідділу.

Чи можуть затримати або скласти протокол за відсутність маски?

Затримувати за відсутність маски або респіратора поліція не може, зате може скласти адмінпротокол (стаття 44-3 КУпАП). 
"Раджу, по-перше, попросити у поліцейського, щоб він надав відповідне індивідуальний засіб захисту людини. Більш того, якщо, на думку поліції, цей індивідуальний захист є обов'язковим, то вони повинні якимось чином забезпечити надання… Особа може сказати, що йде купувати цю маску і порадитися з поліцейським, щоб він вказав, де можна купити точно "-  пояснив голова Чугуївської правозахисної групи Роман Лихачов.

Правоохоронці кажуть, що будуть складати ад мінпротокол. Що робити?

Письмово в документі висловити незгоду з діями поліції, заявити про бажання отримати допомогу адвоката. Отримати другий примірник протоколу.

"Становитимуть протокол — повинні роз'яснити, в зв'язку з чим склали, а потім написати:" Я не згоден, тому що маски у мене немає в зв'язку з тим, що ніде купити, вони дорогі, забезпечте можливість, тоді буду ходити в масках ". А потім, коли буде розбиратися суд, все це підніметься і буде розглядатися ", — зазначив адвокат Олександр Плахотнюк.

Чи можуть мене доставити до відділку? Це затримання?

У відділення можуть доставити для встановлення особи, щоб скласти адмінпротокол, або в разі опору поліцейському.

"Якщо проти волі людини — це затримання. Доставці в відділення можливо тільки в тому випадку, якщо протокол про адміністративне правопорушення не може бути складений на місці", — додав Плахотнюк.

Адмінпротокол склали. Тепер мене оштрафують?

Ні. Штрафи не поліція, а суд."Особа може заявити при складанні протоколу, що бажає користуватися правовою допомогою і хоче, щоб за рахунок держави їй забезпечили участь представника, адвоката в цьому виробництві. В такому випадку представники поліції повинні зателефонувати до Центру безкоштовної правової допомоги, щоб особі безпосередньо надали безкоштовно, за рахунок держави адвоката ", — підкреслив Лихачов.Також він порадив обов'язково особисто брати участь в судових засіданнях.

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk